Ing. Lenka Matoušová
Terapeut, práce s páry i individuálními klienty
Manželská poradna

 

Průběh terapie

Psychoterapie obecně je léčivý rozhovor. Tento psychoterapeutický rozhovor nedokáže okamžité zázraky, ale je to ověřený způsob pomoci v partnerských i osobních krizích. Jedná se o pravidelná setkání, během kterých spolu povedeme rozhovor. Terapeutický rozhovor bývá odlišný od rozhovorů, které běžně vedeme. Cílem takového rozhovoru je pomoci klientům naplnit jejich naděje či dosáhnout změn, které si ve svém životě přejí. 

Nabízím příležitost mluvit důvěrně a bezpečně s nestranným člověkem o vás a o tom, co vás trápí. Budu vás pozorně poslouchat a hledat spolu s vámi řešení. Nečekejte ode mě nějaké návody nebo rady, jak žít. Společně se budeme pokoušet nalézt ten nejlepší způsob, jak vaše potíže vyřešit. Nebudu vám říkat, co máte dělat nebo jak se máte rozhodnout. Pomůžu vám utřídit si své myšlenky a pocity, porozumět souvislostem a pochopit, co chcete a pořebujete.

Párové poradenství, práce s párem je velmi účinnou cestou, jak zachránit vztah. Párová terapie je specifická v tom, že k terapeutovi docházejí společně oba partneři a předmětem „léčby“ je vztah mezi nimi.
Každý pár je jedinečný, každý potřebuje něco jiného. Žádný návod na to, jak to má ve vztahu správně být, neexistuje. Správně je to tak, jak to vyhovuje oběma partnerům. Párová terapie vám může pomoci váš vztah uzdravit. Zásadní ale je, aby o záchranu vztahu stáli oba partneři. Pokud jeden nechce, ani párový terapeut není kouzelník. Terapeut vás nebude soudit ani rozhodovat, kdo z vás má pravdu. Je to nestranný člověk, který spolu s vámi oběma bojuje za váš vztah. 

Terapie může být krátkodobá nebo dlouhodobá. Vždy záleží na individuální potřebě každého klienta, jak dlouho chce terapii navštěvovat.

Lenka Matoušová

soukromá psychoterapeutická praxe a koučink
__________________________________________________________________________________

Tel.: +420 605 287 599

E-mail: l.matousova.psychoterapie@gmail.com

Číslo účtu: 4815953003/0800

Kde mě najdete: 
Lazarská 6, Praha 2 (vstup z ulice Omladinářů 1)
Zastávka tramvaje Lazarská
Stanice metra Národní třída

Můžeme se potkat i na FB:

/terapiesystemia

Chcete se mě nezávazně něco zeptat?

Pokud jste na stránkách nenašli, co Vás zajímá, dejte mi vědět.
__________________________________________________________________________________